2 dniowe warsztaty z miksu i masteringu w studio Aby Road Kraków 25/26 listopada 2023. 

O prowadzącym: 

 warsztaty miks i mastering

 

Wojciech Klecki – ponad 20 lat doświadczenia w branży muzycznej. Produkcją muzyki zająłem się pod koniec lat 90-tych. Pasja ta z czasem przerodziła się w coś większego. Dzięki temu już od prawie 10 lat działam także w temacie miks i mastering muzyki dla zespołów i indywidualnych klientów.

W 2012 roku uruchomiłem projekt szkoleniowy w ramach którego do dnia dzisiejszego zrealizowałem ponad 100 godzin materiałów wideo oraz brałem udział w wielu warsztatach.

Celem tego projektu jest pomoc oraz dzielenie się wiedzą, tak aby każdy z Was mógł w ramach swoich działań muzycznych uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Na swoim koncie mam mnóstwo zmiksowanych i zmasteringowanych utworów dla niezależnych i komercyjnych artystów. Zmiksowane przeze mnie utwory pojawiły się w wielu radiach w Polsce łącznie z popularnym radiem ESKA. Na swoim koncie mam także wydawnictwa dla znanych komercyjnych wytwórni ZRP Records czy Mymusic. W ramach współpracy z krakowskim producentem Grzegorzem Rybą, wspomogliśmy także swoją pracą wiele młodych artystów występujących w programach typu talent show. Mowa tutaj o Eurowizji oraz Voice of Poland. W temacie produkcji muzyki mam także przyjemność współpracować z Edytą z Golec Uorkiestra.  

Chcesz najpierw sprawdzić moje umiejętności? Zapraszam Ciebie do zapoznania się z moim portfolio.

Zanim przeczytasz poniższy plan zajęć, odpowiem tylko na najczęściej pojawiające się pytanie. Czego mogę się nauczyć w dwa dni i tak naprawdę do  kogo są skierowane te warsztaty?

Zaczynając od końca warsztaty skierowane są do osób początkujących, które chcą sprawdzić czy temat miksu i masteringu  to coś dla nich. W dwa dni będą mogły się zapoznać z tym co składa się na na to, aby osiągnąć profesjonalnie brzmiący utwór w każdych warunkach odsłuchowych. Z drugiej strony jeśli zajmujesz się już produkcją lub miksem, ale utknęłaś/utknąłeś w tym temacie i nie wiesz co dalej to też zapraszam do siebie. Tak naprawdę w większości przypadków te dwa dni oraz moje wsparcie online po warsztatach zdecydowanie wystarczą, aby nakierować ciebie na właściwe tory. A to, że jestem także producentem muzycznym jest plusem dla Ciebie. Większość rzeczy, które będę omawiał można wykorzystać podczas produkcji, a jak coś jeszcze będziesz chciała/chciał się dowiedzieć to bez problemu mogę tobie pomóc.

Weekendowy plan zajęć: 

1 dzień: 

Wprowadzenie: 

– akustyka w miejscu gdzie pracujemy oraz jej wpływ na naszą pracę

– monitory odsłuchowe (dobór, pozycja odsłuchowa)

– słuchawki a kwestia produkcji/miksowania 

– co jest ważniejsze sprzęt czy nasze ucho/doświadczenie – dyskusja 

Formuła na uzyskanie dobrego rytmu pracy przy produkcji utworów (tak mówię także o produkcji muzyki)

Jako, że na co dzień jestem także producentem muzycznym w ramach warsztatów omówię także tematykę, która jest także bardzo ważna, aby osiągnąć zawodowy rezultat. Bowiem wszystko zaczyna się od jak najlepszej realizacji i produkcji utworu. Etap miksu powinien to wszystko razem ze sobą spiąć, ale bez dobrych nagrań i porządnego brzmienia nie osiągniesz tego co chcesz. I na to właśnie zwracam uwagę w tej części.

– utwory referencyjne i ich ważność aby uzyskać dobry rezultat 

– motyw, ciekawe brzmienie, podkład perkusyjny 

– rozbudowa aranżu wokół wstępnej idei

– poprawianie brzmienia

– miks 

– mastering 

– a jakie jest wasze podejście ? – dyskusja

Miksowanie utworu: 

– przypomnienie o ważności utworów referencyjnych

– analiza utworu pod względem wybranego zakresu częstotliwości 

– od czego zaczynamy ten proces : balans głośności, panning, grupowanie śladów

– omówienie podstawowych technik miksowania (equalizacja, kompresja, saturacja) na podstawie kluczowych elementów w utworach : stopa, bas, werbel, cymbały, gitara, dźwięki syntetyczne, wokal

– poprawne tworzenie przestrzeni w utworze czyli efekty typu pogłos i echo

– stosowanie kanałów równoległych dla polepszenia dynamiki w utworze

– procesowanie sumy ścieżek audio

– poprawność miksu w trybie mono/stereo 

– zapytania od uczestników/dyskusja

2 dzień: 

Mastering: 

– na czym polega mastering ? 

– omówienie narzędzi jakie zastosowuje się na tym etapie tworzenia projektu

– mastering w odniesieniu do działania w domowych warunkach

– optymalny poziom głośności RMS,LUFS

– przykładowa sesja masteringowa

– zapytania od uczestników/dyskusja

Analiza utworów uczestników warsztatów: 

– odsłuch oraz porównanie referencyjne

– analiza produkcji/miksu oraz krótki komentarz co będziemy chcieli uzyskać

– przygotowanie miksu utworu – sesja na żywo (dzięki temu będziemy mogli utrwalić w rzeczywistości wiedzę przedstawioną dzień wcześniej)

Ilość uczestników: 5 osób

Koszt warsztatów: 900 PLN 

W cenę wliczone są także konsultacje online po zaliczeniu warsztatów. Każdemu uczestnikowi zapewniam możliwość odbycia 1 godzinnej konsultacji online oraz pełne wsparcie mailowe w ramach działania na swoim kolejnym projekcie muzycznym.  Oprócz tego dostaniesz także ode mnie fiszki warsztatowe, w których znajdziesz większość informacji jakie będę omawiał podczas warsztatów. 

Każdy uczestnik otrzyma także certyfikat ukończenia kursu. 

Dodatkowo miejscu w studio zapewniam przekąski, napoje oraz miłą atmosferę.

Zapisz się już dzisiaj!