Studio muzyczne Stereosound - produkcja muzyki, mix i mastering online

STUDIO STEREOSOUND

STUDIO MUZYCZNE

- NAGRANIA, PRODUKCJA, MIKS, MASTERING, SZKOLENIA


Studio nagrań stereosound oferuje usługi rejestracji partii wokalnych oraz pojedynczych instrumentów muzycznych pod okiem producenta muzycznego i inżyniera dźwięku z ponad 20 letnim doświadczeniem. Chcecie zarejestrować swoje partie wokalne? Szukacie miejsca do nagrania podkastu? Gracie na instrumencie i szukacie kogoś, kto pomoże Wam go profesjonalnie zarejestrować? Chcecie wyprodukować dobrze brzmiący utwór i szukacie kogoś, kto pomoże Wam zrealizować ten cel? Chcecie się nauczyć obsługiwać programy muzyczne, produkować muzykę, lub miksować i masteringować utwory muzyczne? Jeżeli odpowiedzieliście TAK na jedno z tych pytań to w moim studio nagrań mogę to dla Was to wszystko zrealizować w miłej i profesjonalnej atmosferze.
Moje studio mieści się w Siemianowicach Śląskich, to około 10 do 15 min. jazdy od centrum Katowic. Do studia nagrań zapraszam w tygodniu jak i weekend, po uprzednim dogadaniu terminów. Oprócz pracy na miejscu w ramach mojego studia nagrań oferuję także swoje usługi w trybie mix i mastering online. Jeżeli szukacie kogoś do współpracy na odległość, kto ma zająć się post produkcją i finalizacją projektów audio i muzycznych to trafiliście w dobre miejsce.
Zapraszam do działu PORTFOLIO, gdzie możecie zapoznać się z moimi wybranymi realizacjami.
Pomieszczenie zostało przygotowane akustycznie do rejestracji oraz mixu i masteringu, dlatego możecie być pewni, że wspólnie uzyskamy rezultaty wysokiej jakości. Do swojej pracy w studio nagrań wykorzystuję instrumenty i narzędzia w formie cyfrowej, jak i analogowej. Możliwość skorzystania z tych dwóch torów w moim studio muzycznym daje gwarancję bardzo dobrego rezultatu finalnego.
Dla zainteresowanych osób oferuję także w moim studiu muzycznym możliwość zarejestrowania wideo klipu studyjnego. Na miejscu posiadam profesjonalne oświetlenie oraz optykę, gwarantującą uzyskanie wysokiego rezultatu audio-wideo.
Szukacie szkoleń w tematach takich jak tworzenie muzyki, produkcja muzyki, mix mastering i obsługa programów takich jak Ableton Live, Logic Pro czy też Reaper? Zapraszam do mojego katalogu szkoleń.

STUDIO MUZYCZNE

- POMIESZCZENIE I AKUSTYKA

Pomieszczenie studyjne jest profesjonalnie zaadaptowaną przestrzenią gotową do rejestracji zewnętrznych źródeł oraz miksowania i masteringu muzyki. Moje studio, tak jak już wspomniałem powyżej zostało odpowiednio przygotowane do tego, aby zarejestrować źródło w wysokiej jakości oraz dzięki odpowiedniemu zbalansowaniu częstotliwości post produkcja, czyli mix i mastering projektów audio i muzycznych może być zrealizowana w odpowiedni sposób.
Materiały zastosowane do zaadoptowania studia:

Panele akustyczne isover 80

Zapewniają szerokopasmową absorpcję w pomieszczeniu. Podpowiedź: dzięki poprawnemu zainstalowaniu tych elementów w pomieszczeniu możemy zdecydowanie poprawić odsłuch w najniższym rejestrze częstotliwości. Czyli jeżeli w waszym pomieszczeniu słyszcie za dużo "tłuczenia" się na elementach takich jak stopa i bas to warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, gdyż zdecydowanie wpłynie na poprawę naszego pola odsłuchowego.

Drewniane dyfuzory Schroedera

Mają za zadanie sferyczne rozpraszanie fal w pomieszczeniu. Ich działanie jest nastawione na poprawę brzmienia środkowego pasma częstotliwości w pomieszczeniach. Podpowiedź: czyli te elementy dobrze wpływają na redukcję echa w pomieszczeniu. jeżeli wcześniej zadbaliście już o szerokie pasmo, np. poprzez zastosowanie paneli akustycznych, to uzupełnienie ich dyfuzorami, szczególnie jeżeli planujecie rejestrować zewnętrzne źródła wpłynie zdecydowanie pozytywnie na dopieszczenie akustyki naszego pomieszczenia.

Dyfuzory Schroedera wykonane ze styroduru

Lekka konstrukcja zapewniająca rozproszenie fal w zakresie środkowych częstotliwości. Podpowiedź: podobnie jak drewniane dyfuzory, te elementy także skupiają się na rozbijaniu fal i skracaniu echa w pomieszczeniu, celem uzyskania jak najlepszego pola do realizacji dźwięku.

Pianki Akustyczne Basotect

Zainstalowane na suficie studia nagrań pianki minimalizują efekt echa w pomieszczeniu. Finalnie poprzez zastosowanie tych wszystkich elementów chciałem mieć możliwość profesjonalnego zarejestrowania źródła zewnętrznego bez korzystania z takich opcji jak kabina wokalna itp. Lubię mieć bezpośredni kontakt z klientem, co przekłada się zdecydowanie na uzyskanie najlepszego performansu. Poza tym nie jestem zwolennikiem 100 % suchych pomieszczeń. Żeby całość brzmiała realnie po rejestracji lubię mieć minimalną ilość "powietrza" w nagraniach. Oczywiście na życzenie jednak mogę uzyskać tego typu efekt :suchości" poprzez dostawienie dodatkowych paneli w studio nagrań.

Wojciech Klecki

Producent muzyczny, Inżynier Dźwięku, Szkoleniowiec, Marketingowiec


W razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało lub skontaktuj się ze mną na facebooku. Klikając na moje zdjęcie po prawej przejdziecie na mój kanał youtube. Znajdziecie tam sporą dawkę darmowej wiedzy oraz moich relacji ze studio nagrań w czasie których podejmuje tematy związane z branżą muzyczną, produkcją muzyki oraz miksem i masteringiem muzyki. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia i subskrypcji, aby być na bieżąco.

PASJA I DOŚWIADCZENIE

Ponad 20 lat doświadczenia w branży muzycznej.

Produkcją muzyki zająłem się pod koniec lat 90tych. Pasja ta z czasem przerodziła się w coś większego. Dzięki temu już od prawie 10 lat działam także w temacie mix i mastering muzyki dla zespołów i indywidualnych klientów . W 2012 roku uruchomiłem projekt szkoleniowy w ramach którego do dnia dzisiejszego zrealizowałem ponad 100 godzin materiałów wideo oraz brałem udział w wielu warsztatach. Celem tego projektu jest pomoc oraz dzielenie się wiedzą, tak aby mogliście w ramach swoich działań muzycznych uzyskać jak najlepsze rezultaty. Z początkiem roku 2020, tak na przekór wszystkiemu co się działo wokół uruchomiłem studio nagrań w którym dodatkowo zajmuję się realizacją projektów audio oraz rejestracją partii wokalnych i instrumentów. Studio ma charakter projektowy, nie jest to jedno z tych wielkich :), wręcz przeciwnie, ale idealnie odpowiada na moje i dzisiejsze potrzeby rynku muzycznego. Stawiam na przyjemną oraz profesjonalną atmosferę, dlatego możecie być pewni, że finalny efekt Was nie zawiedzie, a przy okazji z tego względu, że lubię się dzielić wiedzą wizyta w moim studio, zdecydowanie przełoży się także na doszkolenie w tematach produkcji muzyki, mix i mastering, obsługi programów muzycznych oraz realizacji dźwięku.