Nagrywanie i obróbka wokalu - warsztaty - Stereosound - studio nagrań, mix i mastering, mastering online produkcja muzyki, szkolenia

Nagrywanie i obróbka wokalu – warsztaty

NAGRYWANIE I OBRÓBKA WOKALI NIE MUSI BYĆ TRUDNE!

Osiągnij zawodowe brzmienie z nami już dziś! 

19/20 czerwca – Aby Road Studio Kraków

Nagrywanie i obróbka wokali - warsztaty

Ilość uczestników: 5 osób 
Koszt warsztatów: 650 PLN od osoby 

Cel:

Zdobycie umiejętności mających na celu samodzielne wyprodukowanie profesjonalnie brzmiącego partii wokalnych w utworze. 

Dla kogo: 

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te które mają już pewne doświadczenie w temacie, ale chcą w zdecydowany sposób podnieść swoje umiejętności związane z produkcją profesjonalnie brzmiących partii wokalnych. Całość zostanie poprowadzona z uwzględnieniem możliwości jakie dają warunki domowego lub budżetowego studia muzycznego. 

O prowadzących: 

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Kubę Kasznia. Jest muzykiem, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, realizatorem dźwięku, właścicielem studia nagraniowego „Aby Road” w Krakowie. Współpracował z wieloma artystami jak m.in. Kaśka Sochacka, Misia Furtak, Charles Driscoll, Runforrest, Julia Pietrucha, Helaine Vis. Jako realizator live odpowiadał za dźwięk na koncertach odbywających się w ramach festiwali takich jak: Opener, Off Festiwal, Soundedit i na arenach koncertowych takich jak Tauron Arena czy Torwar. Ostatnio współpracował przy nagraniach wokali do wydanej w 2021r. płyty „Ciche dni” Kaśki Sochackiej.

Kuba będzie prowadził dla Was moduł warsztatów związany z rejestracją partii wokalnych i ich wstępną edycją. Oprócz Kuby w drugim dniu Wojciech Klecki, właściciel studia produkcji muzyki oraz miksu i masteringu Stereosound poprowadzi dla Was moduł związany z obróbką partii wokalnych na komputerze, tak aby osiągnąć zawodowe brzmienie utworu. Więcej o nas znajdziecie bezpośrednio na tej stronie oraz na stronie studia Kuby.

Warsztaty zostaną podzielone na 2 dniowe moduły. 

Szczegółowy opis: 

Dzień 1: 
  • Wprowadzenie: Omówienie problematyki nagrań wokalnych, konfiguracji sprzętu (interfejs, mikrofon, preamp, channel strip) i software’u (DAW), omówienie problematyki adaptacji akustycznej przy nagraniach wokalnych, krótkie omówienie narzędzi wykorzystywanych do miksu wokali (eq, komp, gate,  saturacja, reverb, delay i ich typy)  
  • Wybór mikrofonu do nagrań : porównanie trzech typów znanych mikrofonów do nagrań wokalnych (dynamiczny Shure SM7B, pojemnościowy Audio-Technica AT2020, pojemnościowy Neumann TLM103).
  • Techniki nagrywania wokali wspierających (duble, harmonie, chóry, improwizjacje) z przykładami ich wykorzystania
  • Próbne nagrania uczestników warsztatów. 
  • Nagrania zaproszonego wokalisty: “praca z artystą” – komfort przy nagrywaniu (głośność odsłuchu, reverb i kompresja przy nagrywaniu? ), techniki dublowania wokalu (harmonie wokalne, chóry, improwizacje?)

Dzień 2: 

  • Edycja nagrań wokalnych: korekcja intonacji (melodyne, autotune?), automatyka głośności, “oddechy”.
  • Miks: EQ, Kompresja, Saturacja
  • Specyficzne efekty wokalne (radio voice itp) ? 
  • Efekty przestrzenne (reverb, delay i ich typy) 
  • Miks i Mastering utworu.

Co po warsztatach? 

Po warsztatach zapewniamy pełne wsparcie na mailu w razie dodatkowych pytań. Tak więc jeżeli coś by jeszcze było do końca nie jasne, lub po prostu będziecie chcieli przesłać nam swoje próbki nagrań oraz edycji, to nie będzie z tym problemu. Wojciech zajmuje się już prowadzeniem szkoleń muzycznych od prawie 10 lat, a Kuba wspiera go przy warsztatach miksu i masteringu już od ponad 2 lat. Zależy nam po prostu na tym, abyście wynieśli z tego weekendu jak najwięcej.

Chcesz już dzisiaj dowiedzieć się podstaw związanych z rejestracją partii wokalnych w domu i w studio? Zapraszam więc Ciebie na mój kanał youtube, gdzie niedawno dodałem film na ten temat!

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś!