Kurs realizacji dźwięku - wokal Aby Road Kraków

Kurs realizacji dźwięku – wokal Aby Road Kraków

Kurs realizacji dźwięku w Krakowie – partie wokalne

Osiągnij zawodowe brzmienie z nami już dziś! 

 

Nagrywanie i obróbka wokali - warsztaty

Gdzie: Aby Road Studio Kraków
Forma warsztatu: indywidualnie i w grupach
Koszt warsztatów: 1500 PLN od osoby (zapytaj o zniżkę w przypadku kiedy chcecie zapisać się w kilka osób naraz) 

Cel:

Zdobycie umiejętności mających na celu samodzielne wyprodukowanie profesjonalnie brzmiącego partii wokalnych w utworze. 

Dla kogo: 

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te które mają już pewne doświadczenie w temacie, ale chcą w zdecydowany sposób podnieść swoje umiejętności związane z produkcją profesjonalnie brzmiących partii wokalnych. Całość zostanie poprowadzona z uwzględnieniem możliwości jakie dają warunki domowego lub budżetowego studia muzycznego. 

O prowadzących: 

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Kubę Kasznia. Jest muzykiem, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, realizatorem dźwięku, właścicielem studia nagraniowego “Aby Road” w Krakowie. Współpracował z wieloma artystami jak m.in. Kaśka Sochacka, Misia Furtak, Charles Driscoll, Runforrest, Julia Pietrucha, Helaine Vis. Jako realizator live odpowiadał za dźwięk na koncertach odbywających się w ramach festiwali takich jak: Opener, Off Festiwal, Soundedit i na arenach koncertowych takich jak Tauron Arena czy Torwar. Ostatnio współpracował przy nagraniach wokali do wydanej w 2021r. płyty “Ciche dni” Kaśki Sochackiej.

Kuba będzie prowadził dla Was moduł warsztatów związany z rejestracją partii wokalnych i ich wstępną edycją. Oprócz Kuby w drugim dniu Wojciech Klecki, właściciel studia produkcji muzyki oraz miksu i masteringu Stereosound poprowadzi dla Was moduł związany z obróbką partii wokalnych na komputerze (produkcja muzyki, mix mastering), tak aby osiągnąć zawodowe brzmienie utworu. Więcej o nas znajdziecie bezpośrednio na tej stronie oraz na stronie studia Kuby.

Warsztaty zostaną podzielone na 2 dniowe moduły.

 • do zorganizowania w weekend lub w tygodniu, po wcześniejszym ustaleniu dat

Szczegółowy opis: 

Dzień 1: 
 • Wprowadzenie: Omówienie problematyki nagrań wokalnych, konfiguracji sprzętu (interfejs, mikrofon, preamp, channel strip) i software’u (DAW), omówienie problematyki adaptacji akustycznej przy nagraniach wokalnych, krótkie omówienie narzędzi wykorzystywanych do miksu wokali (eq, komp, gate,  saturacja, reverb, delay i ich typy)  
 • Wybór mikrofonu do nagrań : porównanie trzech typów znanych mikrofonów do nagrań wokalnych (dynamiczny Shure SM7B, pojemnościowy Audio-Technica AT2020, pojemnościowy Neumann TLM103).
 • Techniki nagrywania wokali wspierających (duble, harmonie, chóry, improwizjacje) z przykładami ich wykorzystania
 • Próbne nagrania uczestników warsztatów
 • Nagrania zaproszonego wokalisty: “praca z artystą” – komfort przy nagrywaniu (głośność odsłuchu, reverb i kompresja przy nagrywaniu), techniki dublowania wokalu (harmonie wokalne, chóry, improwizacje)

Dzień 2: 

 • Edycja nagrań wokalnych: korekcja intonacji (melodyne, autotune?), automatyka głośności, “oddechy”.
 • Miks: EQ, Kompresja, Saturacja
 • Specyficzne efekty wokalne (radio voice itp)
 • Efekty przestrzenne (reverb, delay i ich typy) 
 • Miks i Mastering utworu.

Co po warsztatach? 

Po warsztatach zapewniamy pełne wsparcie na mailu w razie dodatkowych pytań. Tak więc jeżeli coś by jeszcze było do końca nie jasne, lub po prostu będziecie chcieli przesłać nam swoje próbki nagrań oraz edycji, to nie będzie z tym problemu. Oprócz tego w cenę wliczona jest jednogodzinna konsultacja online. Wojciech zajmuje się już prowadzeniem szkoleń muzycznych od prawie 10 lat, a Kuba wspiera go przy warsztatach miksu i masteringu już od ponad 2 lat. Zależy nam po prostu na tym, abyście wynieśli z tego weekendu jak najwięcej.

Chcesz już dzisiaj dowiedzieć się podstaw związanych z rejestracją partii wokalnych w domu i w studio? Zapraszam więc Ciebie na mój kanał youtube, gdzie niedawno dodałem film na ten temat!

Zapytaj się o ofertę już dziś!

  Logowanie

  Nie pamiętasz hasła?

  Stworzyć konto?