Kurs realizacji dźwięku w Krakowie

Osiągnij zawodowe brzmienie z nami już dziś! 

 

Nagrywanie i obróbka wokali - warsztaty

Gdzie: Aby Road Studio Kraków
Forma warsztatu: indywidualnie i w grupach
Koszt warsztatów: 1500 PLN od osoby (zapytaj o zniżkę w przypadku kiedy chcecie zapisać się w kilka osób naraz) 

Cel:

Zdobycie umiejętności mających na celu samodzielne wyprodukowanie profesjonalnie brzmiących partii wokalno-instrumentalnych. 

Dla kogo: 

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te które mają już pewne doświadczenie w temacie, ale chcą w zdecydowany sposób podnieść swoje umiejętności związane z produkcją profesjonalnie brzmiących partii wokalno-instrumentalych. Całość zostanie poprowadzona z uwzględnieniem możliwości jakie dają warunki domowego lub budżetowego studia muzycznego. 

O prowadzących: 

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Kubę Kasznia. Jest muzykiem, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, realizatorem dźwięku, właścicielem studia nagraniowego “Aby Road” w Krakowie. Współpracował z wieloma artystami jak m.in. Kaśka Sochacka, Misia Furtak, Charles Driscoll, Runforrest, Julia Pietrucha, Helaine Vis. Jako realizator live odpowiadał za dźwięk na koncertach odbywających się w ramach festiwali takich jak: Opener, Off Festiwal, Soundedit i na arenach koncertowych takich jak Tauron Arena czy Torwar. Ostatnio współpracował przy nagraniach wokali do wydanej w 2021r. płyty “Ciche dni” Kaśki Sochackiej.

Kuba będzie prowadził dla Was moduł warsztatów związany z rejestracją partii wokalnych i ich wstępną edycją. Oprócz Kuby w drugim dniu Wojciech Klecki, właściciel studia produkcji muzyki oraz miksu i masteringu Stereosound poprowadzi dla Was moduł związany z obróbką partii wokalnych na komputerze (produkcja muzyki, mix mastering), tak aby osiągnąć zawodowe brzmienie utworu. Więcej o nas znajdziecie bezpośrednio na tej stronie oraz na stronie studia Kuby.

Warsztaty zostaną podzielone na 2 dniowe moduły.

 • do zorganizowania w weekend lub w tygodniu, po wcześniejszym ustaleniu dat

Szczegółowy opis: 

Dzień 1: 
 • Wprowadzenie: Omówienie problematyki nagrań wokalnych, konfiguracji sprzętu (interfejs, mikrofon, preamp, channel strip) i software’u (DAW), omówienie problematyki adaptacji akustycznej przy nagraniach wokalnych, krótkie omówienie narzędzi wykorzystywanych do miksu wokali (eq, komp, gate,  saturacja, reverb, delay i ich typy)  
 • Wybór mikrofonu do nagrań : porównanie trzech typów znanych mikrofonów  
 • Techniki nagrywania wokali wspierających (duble, harmonie, chóry, improwizjacje) z przykładami ich wykorzystania
 • Przedstawienie technik rejestracji partii gitarowych oraz perkusyjnych
 • Próbne nagrania uczestników warsztatów
 • Nagrania zaproszonego wokalisty: “praca z artystą” – komfort przy nagrywaniu (głośność odsłuchu, reverb i kompresja przy nagrywaniu), techniki dublowania wokalu (harmonie wokalne, chóry, improwizacje)

Dzień 2: 

 • Edycja nagrań wokalnych: korekcja intonacji (melodyne, autotune?), automatyka głośności, “oddechy”
 • Edycja nagrań partii instrumentalnych
 • Miks: EQ, Kompresja, Saturacja
 • Specyficzne efekty wokalne (radio voice itp)
 • Popularne efekty stosowane na instrumentach
 • Efekty przestrzenne (reverb, delay i ich typy) 
 • Miks i Mastering utworu.

Co po warsztatach? 

Po warsztatach zapewniamy pełne wsparcie na mailu w razie dodatkowych pytań. Tak więc jeżeli coś by jeszcze było do końca nie jasne, lub po prostu będziecie chcieli przesłać nam swoje próbki nagrań oraz edycji, to nie będzie z tym problemu. Oprócz tego w cenę wliczona jest jednogodzinna konsultacja online. Wojciech zajmuje się już prowadzeniem szkoleń muzycznych od prawie 10 lat, a Kuba wspiera go przy warsztatach miksu i masteringu już od ponad 2 lat. Zależy nam po prostu na tym, abyście wynieśli z tego weekendu jak najwięcej.

Chcesz już dzisiaj dowiedzieć się podstaw związanych z rejestracją partii wokalnych w domu i w studio? Zapraszam więc Ciebie na mój kanał youtube, gdzie niedawno dodałem film na ten temat! Chcesz się dowiedzieć więcej na temat rejestracji instrumentów? Wpadnij na warsztaty, gdzie Kuba wyjaśni dokładnie jak należy poprawnie rejestrować instrumenty. 

Zapytaj się o ofertę już dziś!