PROFESJONALNY KURS PRODUKCJI MUZYKI

 

Kurs produkcji muzyki

 

Indywidualny kurs produkcji muzyki na komputerze, to cykl szkoleń w ramach których zdobędziesz od podstaw umiejętności jak tworzyć własną muzykę.

Jest on prowadzony w popularnych programach do tworzenia muzyki. To ty sama/sam decydujesz, czy chcesz nauczyć się produkcji muzyki w Ableton Live lub w Logic Pro (masz pytania w tym zakresie? proszę o KONTAKT).

*Ableton Live jest dostępny na systemie Windows lub Mac Os. Z kolei Logic Pro, to aplikacja dostępna tylko na systemie Mac Os. Producent programów muzycznych oferuje 3 miesięczne wersje demo do pobrania ze strony.

Kurs prowadzę w formie online lub w ramach cyklicznych spotkań u mnie w studio, które usytuowane jest w Siemianowicach Śląskich (15 min. jazdy samochodem od centrum Katowic).

 

Czas szkolenia to 2 miesiące

 

W ramach kursu produkcja muzyki w pierwszym miesiącu wliczone są 4 spotkania online lub na miejscu u mnie w studio trwające po 1:30 h. Terminy ustalane są indywidualnie. Jeśli zajdzie potrzeba przesunięcia spotkania, to oczywiście nie ma problemu z mojej strony.

W drugim miesiącu ty zajmujesz się przygotowaniem dwóch produkcji muzycznych z moim wsparciem. Pod koniec drugiego miesiąca spotykamy się online lub na miejscu w studio, aby podsumować szkolenie.  Termin ustalam z tobą indywidualnie.

Co tydzień zdobędziesz nowe umiejętności dające Ci wgląd w to jak zacząć tworzyć muzykę na wysokim poziomie.

Oprócz zdobytej wiedzy będziesz miała/miał ćwiczenia, które trzeba będzie wykonać w każdym tygodniu. Każde zadanie będzie prowadziło finalnie do tego, aby stworzyć dobrze brzmiącą muzykę w jak najkrótszym wymiarze czasowym.

Jestem praktykiem – ze mną nie będziesz musiała/musiał spędzać czasu na szukaniu dodatkowych informacji. Szkolenie da Ci wiedzę, która jest najważniejsza, tak abyś szybko mogła/mógł wystartować z tworzeniem muzyki, która Ciebie interesuje.

 

Jakie zagadnienia poruszymy podczas kursu produkcji muzyki?

 

 • jaki sprzęt i oprogramowanie potrzebuje producent muzyczny do tworzenia muzyki?
 • akustyka w studio domowym i jej wpływ na pracę
 • podstawy melodii i harmonii w procesie tworzenia muzyki (wykorzystanie narzędzi z Ableton Live
  lub Logic Pro)
 • instrumenty w programie, popularne wtyczki i ich obsługa
 • poprawne nagrywanie instrumentów muzycznych
 • produkcja podkładów perkusyjnych utworów
 • produkcja elementów melodycznych utworów
 • efekty dźwiękowe wykorzystywane przez popularnych twórców muzycznych
 • edycja materiału audio, kreatywne obrabianie ścieżek dźwiękowych
 • zasady budowania aranżu

W ramach kursu ważne jest dla mnie przekazanie tobie oprócz wiedzy i tematów technicznych także filozofii, że w dzisiejszych czasach nie trzeba wiele, aby tworzyć muzykę na wysokim poziomie.

Im wcześniej to zrozumiesz, tym szybciej zajdziesz tam gdzie chcesz. Podstawa to zdobycie odpowiedniej wiedzy i regularna praca we własnym programie muzycznym.

Jeśli jesteś osobą początkującą, to kurs z tematu produkcja muzyki poprzedza nauka obsługi z pracy w programie Ableton Live lub Logic Pro.

W tym zakresie miesiąc przez rozpoczęciem nauki produkcji muzyki dostaniesz ode mnie szkolenia w formie wideo, dzięki którym zdobędziesz umiejętności obsługi wybranego programu na wysokim poziomie.

W tym czasie we własnym tempie możesz się przygotować do dalszej pracy w ramach kursu. To jest absolutna podstawa dla mnie. Będziesz wiedział/wiedziała jak poruszać się w wybranej aplikacji – dzięki temu unikniesz niepotrzebnej frustracji i skupisz się na tym czym zajmuje się kompozytor.

 

W ramach kursu zapewniam pełne wsparcie po jego zakończeniu.

 

W praktyce wygląda to tak, iż będę Ciebie wspierał moimi poradami w kontakcie mailowym kiedy sama/sam zajmiesz się produkcją pierwszego utworu po skończeniu szkolenia. Zawsze zależy mi na tym, abyś wyciągła/wyciągnął z tego jak najwięcej.

 

CENA KURSU TO 1500 PLN

 

Zacznij kurs produkcji muzyki już dziś!

   

  Produkcja muzyki to bardzo szeroki temat, ale jest to najważniejszy aspekt związany z powstaniem utworu muzycznego.

   

  To od niego zależy jaką utwór będzie miał składnie i jakie będzie miał brzmienie. I tutaj od razu zaznaczę, na sukces składa się:

   

  produkcja muzyki 70%, miks utworu 25% i mastering 5%

   

  Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w tym temacie, to bardzo zachęcam Ciebie do nauki gry na przynajmniej jednym z instrumentów muzycznych. Jeżeli chcesz się skupić w 100% na produkcji muzyki na komputerze, to najlepszym wyjściem jest nauka gry na pianinie. Pozwoli Ci ona opanować melodie oraz harmonię (czyli akordy). Dzięki temu tworzenie muzyki na komputerze będzie dużo łatwiejsze.

  Później już tylko wyrabiaj swoje ucho, słuchaj aktywnie swoich ulubionych wykonawców, analizując ich produkcje pod każdym względem i z czasem pracując regularnie nad swoim rzemiosłem dojdziesz tam gdzie chcesz. I to od Ciebie tylko zależy i wyłącznie i od Twojej pracy jak szybko.

  Bo każdy to może robić. Talent ok, może i niekiedy się przydaje, ale najważniejszy jest warsztat. Stąd tez mój kurs dla Ciebie. Bez tego nawet najbardziej utalentowana osoba nie pójdzie do przodu.

   

  Podsumowując, co składa się na dobrą produkcję utworu muzycznego?

   

  • dobór odpowiednich brzmień pasujących w arkana danego gatunku muzycznego
  • stworzenie odpowiedniej melodii, harmonii, która będzie zapamiętywalna i pobudzała słuchaczy do przesłuchania całej produkcji
  • zadbanie o odpowiednią rytmikę w utworze, czyli stworzenie podkładów perkusyjnych do których będzie nam się chciało tupać mówiąc kolokwialnie
  • stworzenie odpowiedniej przestrzeni oraz umiejętne dobranie efektów w utworze
  • zbudowanie w taki sposób kompozycji utworu, tak aby oddziaływała ona pozytywnie na słuchacza przez cały czas jej trwania
  • miks i mastering utworu, tak aby całość brzmiała zawodowo na każdym sprzęcie odsłuchowym.

  Chcesz się nauczyć w krótkim czasie jak tworzyć utwory na zawodowym poziomie?

  Jesteś przeładowana/przeładowany mnogością darmowych informacji w sieci i szukasz zdobycia odpowiednio usystematyzowanej wiedzy dla początkujących i średnio-zaawansowanych?

  Mój profesjonalizm oraz wiedza gwarantuje to, że jeśli przyłożysz się do tematu na 100%, to w przeciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia kursu będziesz miała/miał odpowiednie doświadczenie, które pozwoli na systematyczne tworzenie muzyki na takim poziomie jakim chcesz.

   

  Nie chcesz kupować kota w worku? Mam ponad 20 letnie doświadczenie w tej tematyce, ale oczywiście zachęcam Ciebie do sprawdzenia moich produkcji w dziale portfolio.

   

  Oprócz szkolenia z produkcji muzyki oferuję także kurs miksu i masteringu na swojej stronie.

   

  Jest to kolejny etap po produkcji, który finalnie daje odpowiedni szlif kompozycji i zapewnia, iż brzmi ona zawodowo w każdych warunkach odsłuchowych.

  Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź ofertę w zakładce kurs mix mastering.

   

  Zacznij kurs produkcji muzyki już dziś!