Reaper Kurs - obsługa programu, produkcji, miksu i masteringu.

Reaper Kurs

 

Naucz się korzystać z programu Reaper!

reaper kurs

Ten DAW to jeden z najpopularniejszych programów do produkcji muzyki w świecie. I swoją sławę zawdzięcza nie tylko swoją ceną startową dla początkujących muzyków (podstawowa licencja to tylko 60 USD), ale także możliwościami jakie daje w kwestii edycji i obróbki materiału audio oraz wydajnością zarówno pod systemem Windows jak Mac. Reaper obsługuje wtyczki w formacie VST i AU.

Od lat wspieram ten DAW, dlatego w tej kategorii znajdziecie zestaw szkoleń z tego programu obejmujące takie tematy jak obsługa aplikacji, produkcja muzyki, miks i mastering. Oprócz szkoleń jakie znajdziecie do zakupu i pobrania 24/7 organizuję także kursy indywidualne. W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie mieli doświadczenia polecam sobie pobrać jego najnowszą wersję ze strony dewelopera. Wersja demo jest także wersją typy shareware, dlatego mamy w niej dostępne wszystkie funkcje i możemy z niej korzystać bez końca (ale oczywiście warto wesprzeć dewelopera, bo tak jak wspomniałem system licencyjny jest prosty – 60 USD dla podstawowego użytkownika i 225 USD dla profesjonalnych studiów muzycznych – obydwie wersje są takie same). Oprócz tego przy zakupie aktualnej wersji w cenie mamy dwie pełne darmowe aktualizacje, czyli jeżeli dzisiaj zakupicie wersje nr 6 to macie pełne i darmowe wsparcie do wersji 7.99 (bo mnogość aktualizacji i usprawnień to jest coś do czego musicie się przyzwyczaić).

Reaper 6 – co nowego pojawiło się w tej wersji?

Możecie używać efekty bezpośrednio z widoku ścieżek / miksera.

Niektóre DAW-y mają już coś w rodzaju małego korektora, który można zobaczyć wizualnie na pasku kanałów, lub może prosty kompresor. Reaper poszedł dalej, oferując małe wersje interfejsu użytkownika dla kilku popularnych wtyczek, które możesz osadzać w dowolnym miejscu. Oznacza to mniej wskakiwania i wyskakiwania z okien podczas aktualizacji.

reaper kurs
Rozbudowany routing.

Funkcja Routing Diagram zapewnia przegląd tego, w jaki sposób sygnał audio jest przekierowywany w całym środowisku, co powoduje, że wysyłanie i efekty, busing i sidechaining są widoczne w trybie wizualnym.

Dźwięk z automatycznym rozciąganiem.

Wiele programów do produkcji posiada podobne funkcje – czyli kiedy chcę, aby dźwięk automatycznie rozciągał się i dostosowywał, to program automatycznie to za mnie robi. Przydaje się to przy produkcji dźwięku oraz do celów kreatywnych. Twórcy oprogramowania Reaper twierdzą, że ułatwili to dzięki nowym funkcjom w programie stało się to proste.

Twórz dokładne kształty efektów dla MIDI.

Od teraz można już  rysować ciągłe kształty do regulacji sterowania MIDI, łącznie z regulacją krzywej.

Program działa już z wyświetlaczami o dużej gęstości na komputerach Mac i PC.

reaper kurs

Czyli mówimy tu o opcjach Retina na Macu i HiDPI na PC. Podstawowa idea jest taka, że od teraz można natywnie skalować domyślny motyw do 100%, 150% i 250% na nowych wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości bez mrużenia oczu.

Duże projekty i wyświetlacze działają lepiej.

Twórcy twierdzą, że „ogromnie” zoptymalizowali program w przypadku korzystania z projektów z ponad dwustoma ścieżkami. Testujcie więc!

Pozostałe ulepszenia.

Importowane i renderowane media z osadzonymi informacjami przejściowymi, dodatnie lub ujemne przesunięcie odtwarzania na ścieżce oraz szybsza i wyższa jakość konwersji częstotliwości próbkowania.

Pamiętajcie, że ten DAW jest jednym z najczęściej aktualizowanych programów dlatego często warto zaglądać na witrynę dewelopera.

Jeżeli oprócz samego programu interesują Was także tematy takie jak produkcja muzyki, miks i mastering to zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą na stronie.

Wyświetlanie jednego wyniku